Logo

 



Wizytówka:

Liceum Ogólnokształcące
im. Marsz. St. Małachowskiego
w Płocku

ul. Małachowskiego 1
09-400 Płock

Dyrektor Liceum
mgr Katarzyna Góralska

tel. 24 366-66-00
tel. 24 366-36-00
fax 24 366-36-01




Forum Banner


      


Sponsorzy

Rekrutacja
, czyli wszystko co powinieneś wiedzieć jeśli chcesz się tutaj znaleźć!

O szkole
- Małachowianka to najstarsza szkoła w Polsce. Istnieje nieprzerwanie od 1180 roku.

Chór "Minstrel"
powstał w Małachowiance w 1992 roku. Jest to chór mieszany.

Siatkówka, koszykówka, lekkoatletyka,
czyli po prostu sport w Małachowiance.

Małachowiacy w internecie
, czyli linki do stron uczniów i absolwentów.



Poetycki FLASH MOB
poniedziałek, 29.09.2014

Pierwszego września  Małachowiacy przekroczyli próg Alma Matrer Plocencis żądni wiedzy i nowych wyzwań. Można  pomyśleć (jakże błędnie), iż od tego czasu niewiele, a ściśle mówiąc NIC, ciekawego i godnego uwagi nie miało miejsca. Wszak minęły dopiero 3 tygodnie szkoły.

Tymczasem Małachowiacy wzięli do tej pory udział w Narodowym Czytaniu Potopu H. Sienkiewicza, zdążyli także wyjechać na wymianę do Francji, a pierwszaki zintegrować się na tradycyjnym Rajdzie Pierwszoklasistów. Ponadto  w środę 24.09.2014r. wzięliśmy także udział  (wraz z uczniami z innych płockich szkół) we Flash mobie poetyckim!
 Został on zorganizowany przez Książnicę Płocką w ramach akcji Mam apetyt na czytanie. Pomysłodawczynią flash moba była nasza wychowawczyni - Magdalena Wilk (nauczycielka języka polskiego z Małachowianki), która organizowała podobne przedsięwzięcia w ubiegłych latach. Warto tu dodać, iż cieszą się one wśród uczniów z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. W tej akcji wspierała nas także gromadka absolwentów Małachowianki, którzy to wydarzenie darzą sentymentem, brali bowiem w nim udział w poprzednich latach.

 Wydarzenie to polegało na przemarszu uczniów wybraną trasą - Stare Miasto i okolice - i chóralnej recytacji wierszy o tematyce wojennej. Były to wiersze: Władysława Broniewskiego Słońce września (fragmenty) oraz Nic więcej, Jacka Kaczmarskiego Ballada wrześniowa (fragmenty), Juliana  Tuwima Modlitwa (fragment Kwiatów polskich) oraz Tadeusza Kubiaka Śpiew dla ojczyzny. Każdy wiersz prowadzony był przez wybranego wcześniej Koryfeusza. Celem akcji było zwrócenie uwagi na fakt, iż 2014 jest rokiem ważnych dla Polski rocznic historycznych, m.in. 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej i 70. rocznicy powstania warszawskiego.

Małgorzata Michalska-Galbfach kl. III H

PS Zapraszamy do fotogalerii na stronie 

http://www.bibl.plock.pl/2014/album25/index.html