Logo

 Wizytówka:

Liceum Ogólnokształcące
im. Marsz. St. Małachowskiego
w Płocku

ul. Małachowskiego 1
09-400 Płock

Dyrektor Liceum
mgr Katarzyna Góralska

tel. 24 366-66-00
tel. 24 366-36-00
fax 24 366-36-01
Forum Banner


      


Sponsorzy

Rekrutacja
, czyli wszystko co powinieneś wiedzieć jeśli chcesz się tutaj znaleźć!

O szkole
- Małachowianka to najstarsza szkoła w Polsce. Istnieje nieprzerwanie od 1180 roku.

Chór "Minstrel"
powstał w Małachowiance w 1992 roku. Jest to chór mieszany.

Siatkówka, koszykówka, lekkoatletyka,
czyli po prostu sport w Małachowiance.

Małachowiacy w internecie
, czyli linki do stron uczniów i absolwentów.Obóz chóru MINSTREL
czwartek, 13.07.2017

Chór Małachowianki Minstrel pod kierownictwem p. Sławomira Gałczyńskiego przebywał w dniach 26 czerwca - 8 lipca na letnim obozie szkoleniowym. W pierwszym tygodniu chórzyści przebywali we włoskim kurorcie Lignano Sabbiadoro nad północnym Adriatykiem.

Główną atrakcją była tam plaża, na której powstawały wspaniałe piaskowe budowle oraz niesamowicie słone i ciepłe morze, z którego Małachowiacy wychodzili jedynie na noclegi, posiłki i wycieczki. Pierwsza to zwiedzanie wyspy Grado, gdzie można było zobaczyć preromańskie bazyliki (starsze niż Małachowianka). Druga to spacer wąskimi uliczkami pomiędzy kanałami, plac św. Marka, targ rybny, sklepiki z pamiątkami, restauracje i wspaniałe gelaterie (lodziarnie), które ukazały historię i współczesność Wenecji. Włoską część obozu zakończył koncert w kościele w Lignano.
W drugim tygodniu Minstrel przeniósł się do Czech, do miejscowości Horni Lipowa. Tu przede wszystkim odbywały się próby i nagrania, ale nie zabrakło też czasu na wycieczki. Chórzyści zwiedzali jaskinię, w której podziwiali przepiękne stalaktyty i stalagmity oraz krasowe nacieki o oryginalnych nazwach: brokuł, wąż, wodospad bitej śmietany, krzywa wieża w Pizie i wiele innych. Odwiedzili też zamek biskupów wrocławskich i uzdrowisko, w którym Vincenz Priessnitz pierwszy na świecie rozpoczął stosowanie wodolecznictwa (i stąd w języku polskim wzięło się słowo prysznic).
Obóz zakończył konkurs na najbardziej szaloną fryzurę i następnego dnia rozśpiewany autobus dotarł wreszcie do Płocka.