Logo

 Wizytówka:

Liceum Ogólnokształcące
im. Marsz. St. Małachowskiego
w Płocku

ul. Małachowskiego 1
09-400 Płock

Dyrektor Liceum
mgr Katarzyna Góralska

tel. 24 366-66-00
tel. 24 366-36-00
fax 24 366-36-01
Forum Banner


      


Sponsorzy

Rekrutacja
, czyli wszystko co powinieneś wiedzieć jeśli chcesz się tutaj znaleźć!

O szkole
- Małachowianka to najstarsza szkoła w Polsce. Istnieje nieprzerwanie od 1180 roku.

Chór "Minstrel"
powstał w Małachowiance w 1992 roku. Jest to chór mieszany.

Siatkówka, koszykówka, lekkoatletyka,
czyli po prostu sport w Małachowiance.

Małachowiacy w internecie
, czyli linki do stron uczniów i absolwentów.Sukces siatkarzy Małachowianki w Gostyninie
niedziela, 14.02.2016

Dnia 20.01.2016r. w gostynińskim Zespole szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie odbył się turniej siatkówki, w którym udział wzięła drużyna Małachowianki. Podopieczni Jacka Łazowego zmierzyli się z trzema zespołami. W pierwszym meczu odnieśli zwycięstwo 2:0 nad Gostynińskim Centrum Edukacyjnym. Kolejny mecz z drużyną LO im. Tadeusza Kościuszki zakończył się zwycięstwem Małachowiaków 2:1. 

W finałowej konfrontacji nasza drużyna zmierzyła się z gospodarzami. Po zaciętym, niezwykle wyrównanym spotkaniu zawodnicy Małachowianki odnieśli zwycięstwo 2:0, co pozwoliło zająć pierwsze miejsce w turnieju. We wszystkich meczach drużyna prezentowała sie, jako zgrany kolektyw, który konsekwentnie dążył do z góry określonego celu, jakim było zdobycie pucharu dyrektora. Na uwagę zasługuje postawa pierwszoklasisty, Piotra Idźkowskiego, który debiutując na pozycji środkowego zdobył kilka punktowych bloków w każdym z trzech spotkań. Starsi zawodnicy wykazali się skutecznością, zarówno w przyjęciu, jak i ataku. W kluczowych akcjach pewnością siebie wykazał się Dawid Czyżyk, na którym ciążyła największa odpowiedzialność za zdobywanie kolejnych punktów. W 2016r. podopieczni Jacka Łazowego nie odnieśli jeszcze żadnej porażki, co stanowi dobry prognostyk przed zbliżającymi się finałami płockiej licealiady, której końcowa faza zbliża się wielkimi krokami.
            Naszą szkołę reprezentowali: Sebastian Rokicki, Dawid Czyżyk, Kamil Krakowski, Michał Radecki, Piotr Idźkowski, Radosław Olszewski, Kamil Jankowski, Michał Filarski, Wojciech Bogacki, Sebastian Węglewski.