Logo

 Wizytówka:

Liceum Ogólnokształcące
im. Marsz. St. Małachowskiego
w Płocku

ul. Małachowskiego 1
09-400 Płock

Dyrektor Liceum
mgr Katarzyna Góralska

tel. 24 366-66-00
tel. 24 366-36-00
fax 24 366-36-01
Forum Banner


      


Sponsorzy

Rekrutacja
, czyli wszystko co powinieneś wiedzieć jeśli chcesz się tutaj znaleźć!

O szkole
- Małachowianka to najstarsza szkoła w Polsce. Istnieje nieprzerwanie od 1180 roku.

Chór "Minstrel"
powstał w Małachowiance w 1992 roku. Jest to chór mieszany.

Siatkówka, koszykówka, lekkoatletyka,
czyli po prostu sport w Małachowiance.

Małachowiacy w internecie
, czyli linki do stron uczniów i absolwentów.Wymiana polsko - niemiecka
poniedziałek, 29.05.2017

Po wielu latach prób i starań, podpisaniu w grudniu 2016 roku umowy partnerskiej ze szkołą Gutenbergschule w Darmstadt, udało się zorganizować wymianę polsko-niemiecką z miastem partnerskim Płocka - Darmstadt. Wymianę zaplanowano w dniach 28 maja - 03 czerwca 2017 r.

 

Na gości z Niemiec czeka wiele atrakcji i różnorodność mająca na celu wzajemnie poznanie się, integrację poprzez wspólne spędzanie czasu w szkole i mieście, w polskim domu i w polskiej rodzinie, intensyfikację współpracy z miastem partnerskim, obalanie stereotypów, poznanie kultury, zabytków i zwyczajów. Nasza wymiana jest dofinansowana przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.

I tak wczoraj, w niedzielę 28 maja 2017 r., po godzinnym opóźnieniu samolotu, uczniowie klas I i II wraz z opiekunami p. M. Góralską, p. I. Sarwińską i p. P. Sosnowskim odebrali z lotniska w Warszawie uczniów wraz z opiekunami p. M. Hoβ i p. E. Schreiber z Gutenbergschule i Freie Waldorfschule w Darmstadt.

Po dwugodzinnym powrocie do Płocka, uczniowie wraz ze swoimi partnerami z Niemiec zostali odebrani przez rodziców, a opiekunowie dzięki uprzejmości i zaangażowaniu p. Radosława Malinowskiego, Dyrektora POKiS w Płocku, zakwaterowani w Domu Darmstadt.