Logo

 Wizytówka:

Liceum Ogólnokształcące
im. Marsz. St. Małachowskiego
w Płocku

ul. Małachowskiego 1
09-400 Płock

Dyrektor Liceum
mgr Katarzyna Góralska

tel. 24 366-66-00
tel. 24 366-36-00
fax 24 366-36-01
Forum Banner


      


Sponsorzy

Rekrutacja
, czyli wszystko co powinieneś wiedzieć jeśli chcesz się tutaj znaleźć!

O szkole
- Małachowianka to najstarsza szkoła w Polsce. Istnieje nieprzerwanie od 1180 roku.

Chór "Minstrel"
powstał w Małachowiance w 1992 roku. Jest to chór mieszany.

Siatkówka, koszykówka, lekkoatletyka,
czyli po prostu sport w Małachowiance.

Małachowiacy w internecie
, czyli linki do stron uczniów i absolwentów.ZWYCIĘSTWO MAŁACHOWIAKÓW W TURNIEJU DEBAT OKSFORDZKICH
poniedziałek, 27.11.2017

25 listopada 2017 r. odbył się turniej debat oksfordzkich "Historia w słowie zamknięta" organizowany przez Centrum Edukacji w Warszawie, RODEH w Łodzi i IPN. Nasza drużyna przygotowywała się do niego od dwóch tygodni: odbyły się warsztaty merytoryczne i techniczne najpierw u nas w szkole, a potem w Centrum Edukacji w Natolinie.

Małachowiankę reprezentowali : Witold Woźniak (3E) – I mówca, Kacper Matusiak (3E) – II mówca, Kacper Tyburski (3E) – III mówca i Adrian Stępniak (3H) – IV mówca. Turniej odbył się w Warszawie w Centrum Edukacji na terenie kompleksu pałacowego Natolin. Nasza drużyna jako jedyna wygrała wszystkie debaty, w których uczestniczyła.


W eliminacjach debatowaliśmy z dwoma liceami ogólnokształcącymi z Radomia na tematy: "Wydarzenia czerwca 1976 r. W Radomiu, Ursusie i Płocku były początkiem końca komunizmu w Polsce" oraz "Przewrót majowy uzdrowił sytuację polityczną w Polsce". W finale debatowaliśmy z L O im. Gen. Jakuba Jasińskiego w Warszawie na temat "Doświadczenia XX wieku powinny wpływać na głowne kierunki polityki europejskiej". Małachowiacy nie tylko byli zwycięzcami wszystkich rozgrywek, ale także zdobyli najwięcej punktów ze szkół, które brały udział w turnieju.  Otrzymali zasłużone nagrody: gry i książki.
Jako opiekun drużyny jestem dumna z chłopców, pełna podziwu dla ich zaangażowania i zapewne subiektywnie, ale z przekonaniem twierdzę, że rzeczywiście byli najlepsi. Wszystkim nam było szczególnie miło, gdy członek jury z ramienia IPN stwierdził, że Małachowianka reprezentuje w debatach oksfordzkich najwyższy poziom i przywołał nasz sukces w turnieju IPN sprzed dwóch lat.
Oczywiście! Małachowianka nie zawodzi!
        Beata Pietrzak - Lisiecka