Logo

 Wizytówka:

Liceum Ogólnokształcące
im. Marsz. St. Małachowskiego
w Płocku

ul. Małachowskiego 1
09-400 Płock

Dyrektor Liceum
mgr Katarzyna Góralska

tel. 24 366-66-00
tel. 24 366-36-00
fax 24 366-36-01
Forum Banner


      


Sponsorzy

Rekrutacja
, czyli wszystko co powinieneś wiedzieć jeśli chcesz się tutaj znaleźć!

O szkole
- Małachowianka to najstarsza szkoła w Polsce. Istnieje nieprzerwanie od 1180 roku.

Chór "Minstrel"
powstał w Małachowiance w 1992 roku. Jest to chór mieszany.

Siatkówka, koszykówka, lekkoatletyka,
czyli po prostu sport w Małachowiance.

Małachowiacy w internecie
, czyli linki do stron uczniów i absolwentów.Dlaczego Małachowianka?

Małachowianka od wielu lat cieszy się niezwykłą popularnością wśród młodzieży. Tegoroczny nabór do klas pierwszych był również udany- powstało 9 klas (w tym 7 klas ścisłych i 2 humanistyczne). Co kierowało uczniami, którzy chcieli się tu dostać? Jak teraz czują się w najstarszej polskiej szkole? Te nurtujące pytania zadaliśmy naszym najmłodszym kolegom i koleżankom, którzy dopiero zaczynają edukację w liceum. Oto najciekawsze wypowiedzi:

 

  • Patryk, kl. Ii: „Chciałem dostać się do L.O. im. Stanisława Małachowskiego, gdyż szkoła ta gwarantuje prestiż i dobre studia. (…) Podoba mi się klimat jaki tu panuje, moja klasa jest zabawna i zintegrowana. (…) Jestem dumny, ponieważ uczęszczam do tego właśnie liceum.”
  • Ada, kl. Ig: „Wybrałam tą szkołę, ponieważ ma dobrą opinię i jest w niej wysoki poziom. (…) Polecili mi ją również moi znajomi.”
  • Janek, kl. Id: „Zdecydowałem się na Małachowiankę, ponieważ chciałem uczyć się w najlepszej klasie ścisłej w Płocku- ta szkoła jest gwarancją dobrze zdanej matury i dostania się na wymarzone studia. (…)”
  • Agnieszka, kl. Ih: „Od dawna marzyłam o możliwości dalszego kształcenia się w Małachowiance, myślę, że wykształcenie jakie tu zdobędę pozwoli mi na realizację moich planów życiowych. W szkole czuję się świetnie, jest fajna atmosfera.(…)”
  • Natalia, kl. Ic: „Wybrałam tą szkołę za namową rodziców i znajomych i póki co nie żałuję tej decyzji.(…)”
  • Mateusz, kl. Ih: „O moim wyborze zdecydowało kilka czynników, m.in. renoma szkoły, odległość do niej oraz wysokie ambicje. (…)”

 

Agnieszka Dumowska
Sandra Kanigowska

[Powrót do spisu treści]

[powrót do głównej]