Logo

 Wizytówka:

Liceum Ogólnokształcące
im. Marsz. St. Małachowskiego
w Płocku

ul. Małachowskiego 1
09-400 Płock

Dyrektor Liceum
mgr Katarzyna Góralska

tel. 24 366-66-00
tel. 24 366-36-00
fax 24 366-36-01
Forum Banner


      


Sponsorzy

Rekrutacja
, czyli wszystko co powinieneś wiedzieć jeśli chcesz się tutaj znaleźć!

O szkole
- Małachowianka to najstarsza szkoła w Polsce. Istnieje nieprzerwanie od 1180 roku.

Chór "Minstrel"
powstał w Małachowiance w 1992 roku. Jest to chór mieszany.

Siatkówka, koszykówka, lekkoatletyka,
czyli po prostu sport w Małachowiance.

Małachowiacy w internecie
, czyli linki do stron uczniów i absolwentów.Działo się...

Dnia 25 września 2010 roku, wszystkie „pierwszaki” dokładnie 229 osób i nauczyciele: 9 wychowawców, 5 nauczycieli w-fu i nauczyciele pomagający zebrali się pod Teatrem Dramatycznym w Płocku, by stamtąd o godzinie 9 wyruszyć na rajd. Rajd pierwszaków to już tradycja „Małachowianki”, która co roku wita w ten sposób swoich nowych uczniów; jest on tworzony w celu integracji klas i jednocześnie propagowaniem zdrowego trybu życia.

Na początku wszyscy udali się autobusami do Gór, by zacząć prawdziwą zabawę. Zaraz po wyjściu z autokarów uczniowie ustawili się klasami i ruszyli w trasę do Łącka. Na miejscu już byli organizatorzy i pomocnicy, w których skład wchodzili uczniowie klas drugich. Tymczasem marsz po lesie dawał uczniom czas na rozmowy i poznawanie nowych ciekawych ludzi. O godzinie 11 wszystkie klasy równym krokiem dotarły do Łącka, a tam już czekały na nich liczne atrakcje i poczęstunek. Każda klasa zasiadła do przydzielonego im stołu i po kolei od klasy „A” do „I” udawali się po swoje porcje. Po zjedzonym posiłku przyszła kolej na przedstawienie swojej klasy klasom pozostałym, warto dodać, że w skład jury wchodzili wychowawcy klas. Każda prezentacja mogła trwać 3minuty, na straży czasu stało dwóch drugoklasistów, którzy nie dawali młodszym kolegom na prezentacje ani sekundy dłużej. Różne były prezentacje, jednak przeważały piosenki. Klasa 1A zaśpiewała piosenkę własnego autorstwa do muzyki z piosenki „Ty jesteś dziś piękniejsza”, a refren brzmiał : „Ty jesteś obszerniejsza
Można by rzec, trudniejsza
Wpatrzony jestem w Ciebie od tylu lat
Dziś przysłoniłaś mi mój cały świat.”
Nie trudno się domyślić, że klasa „A” zadedykowała ją biologii, jednemu z przedmiotów prowadzących.
Klasa 1B prowadziła swój show w chaotyczny sposób, mieli swój utwór, ale rzetelnie prowadzący koledzy
odmierzali czas, który nie służył klasie, ponieważ się nie wyrobili.
Klasa 1C napisała i zaśpiewała piosenkę do melodii Dżemu „Whisky”.
„Mata, gera, angol
Oto profil nasz
Zaczniemy już niedługo
Razem zwiedzać świat
Chociaż jeszcze lekko spięci
Nie wiemy o sobie nic
Jednak minie trochę czasu
I nie będziemy już
Umieli bez niej żyć… x2
(…) Małach, Małach, Małach, ooo
Małach, Małach, Małach, ooo
Małach, Małach, Małach, ooo
Zaczęła przygoda się, się…”
Klasa 1D przedstawiła nam istne show. Ustawili się po dwóch stronach, by pokazać dwie drużyny, męską i żeńską. Każda z drużyn zaśpiewała swój „hymn” bojowy, chłopcy zmodyfikowaną wersję z filmu „Czterej pancerni i pies”, a dziewczęta „Zielony ogórek”. Zostaje odtworzona bitwa dwóch plemion, a na koniec jest wiersz prowadzącego:
„Nasza klasa 1d
Cały świat zwojować chce
(…)Chociaż profil ścisły mamy
Chętnie wiersze układamy”
Klasa 1E przedstawiła nam swój wiersz, piosenkę i w międzyczasie odbył się pokaz karate dwóch uczniów z tejże klasy.
Klasa 1F odtworzyła teledysk znanej wszystkim Lady Gagi „Bad romance”. Przebrany za Gagę uczeń tańczył i śpiewał wraz ze swoim zespołem. Na koniec został uniesiony na rękach kolegów-tancerzy i miał się odbyć mini pokaz pirotechniczny, ale z nadmiaru żaru na scenie efekty specjalne wygasły i nawet nie stanęły w konkury ze świetną Lady. Klasa 1G również nam zaśpiewała. Była to zatytułowana piosenka „Nasza klasa” na muzykę Jacka Kaczmarskiego.
Klasa 1H także podzieliła się na drużynę męską i żeńską, ale przedstawiali teleturniej muzyczny „Muzoliada”. Koledzy śpiewali utwór o koleżankach, a koleżanki o kolegach. Na koniec teleturnieju weszły dwie osoby z transparentem „Human nie tuman liczyć też umie!”
Klasa 1I zaprezentowała nam słynny TVN’owski show „Mam talent!”. Srodzy jurorzy oceniali dziewczynę bez talentu, która chciała tańczyć, a jak to jej nie wyszło zaczęła śpiewać, po tym włączyła się do śpiewu cała klasa. Po prezentacji przyszła pora na inne konkurencje. Układanie herbu szkoły z kolorowego papieru toaletowego. Każda klasa losowała kolor papieru, po czym zostały wysypane z worka całe rolki porwane na listki. Uczniowie mieli wykonać to arcytrudne zadanie, biorąc pod uwagę to, że wiał silny wiatr, w 5minut. W tej konkurencji prowadziła klasa 1D.
Zaraz po tym zaczął się kolejny konkurs- rysowanie fragmentu szkoły, który klasa uprzednio wylosowała, z imion uczniów danej klasy. Na to mieli również 5minut. Konkurencję wygrała 1C.
W dalszym ciągu zabawy czekało ich wiązanie sznurowadeł tak, by były jak najcięższe, bo ich waga była później sprawdzana. Przeznaczone im zostały 3minuty. To wygrała 1I. A zaraz po tym, trzeba było ten kłębek na czas rozwiązać, na co było 5minut, ale klasy robiły to błyskawicznie.
Chyba już tradycją jest układanie imion wychowawców klas z ciał, przy czym osoby muszą stać na jednej nodze. Wydaje się to skomplikowaną sprawą, a jest na to tylko 2minuty. Jury po obejrzeniu imion najwięcej punktów przyznała 1B.
Po wszystkich twórczych i siłowych zawodach, zostało uczniom wypełnienie testów wiedzy o szkole i wychowawcy. Na co dostali 3minuty. Jednak tu zremisowały z wynikiem 10 punktów dwie klasy, 1A i 1I, a większość klas uzyskała 8 punktów.
Po wszystkich zmaganiach nadeszła pora, by jury podliczyło punkty i przyznało nagrodę jednej z dziewięciu klas. W tym czasie klasy się integrowały. Po krótkiej przerwie wszyscy zebrali się razem i złożono uroczystą przysięgę pierwszaków.
„My pierwszaki, dawne maluchy, jeden w drugiego same zuchy.
Pazurków pokazywać nie będziemy, to uroczyście ślubujemy.
Pozwalamy się dziś kocić, nie będziemy dużo psocić.
Będziemy dbać bez przerwy o wychowawcy nerwy,
Uczyć się starannie, zachowywać nienagannie.
Dużo czytać i wiele umieć,
Troszczyć się o szkołę, nie śmiecić, nie brudzić,
W klasie każdemu pomocą służyć.
Każdego Belfra uszanujemy, na pożegnanie ucałujemy.
Wszystkich zapamiętamy, po latach powspominamy.
A na koniec przysięgamy:
Starszych koleżanek i kolegów mamy!”
Wyłoniono zwycięską klasę 1D, która odebrała swoją nagrodę w postaci pysznego tortu, na zwieńczenie całego dnia.
Był to dla wszystkich fantastyczny niecodzienny rajd.

Paula Lipińska

[Powrót do spisu treści]

[powrót do głównej]