Logo

 Wizytówka:

Liceum Ogólnokształcące
im. Marsz. St. Małachowskiego
w Płocku

ul. Małachowskiego 1
09-400 Płock

Dyrektor Liceum
mgr Katarzyna Góralska

tel. 24 366-66-00
tel. 24 366-36-00
fax 24 366-36-01
Forum Banner


      


Sponsorzy

Rekrutacja
, czyli wszystko co powinieneś wiedzieć jeśli chcesz się tutaj znaleźć!

O szkole
- Małachowianka to najstarsza szkoła w Polsce. Istnieje nieprzerwanie od 1180 roku.

Chór "Minstrel"
powstał w Małachowiance w 1992 roku. Jest to chór mieszany.

Siatkówka, koszykówka, lekkoatletyka,
czyli po prostu sport w Małachowiance.

Małachowiacy w internecie
, czyli linki do stron uczniów i absolwentów.Małgosia Kramarz

Jest roześmianą piętnastolatką z ambicjami, od kilku tygodni uczennicą naszego liceum, oraz dobrą skrzypaczką. W Szkole Muzycznej uczy się gry na skrzypcach od 10 lat . Potrafi pogodzić swoje licealne obowiązki z lekcjami w szkole muzycznej i długotrwałymi ćwiczeniami w domu. Nigdy nie chce się poddać. Jest typem osoby, która nie rezygnuje ze swoich marzeń , stara się je spełniać i daje Jej to dużo satysfakcji. Małgosia Kramarz, uczennica klasy 1H , zgodziła się odpowiedzieć nam na kilka pytań:

Jak często można zobaczyć Cię na koncertach w Szkole Muzycznej?
W ciągu roku odbywa się tam wiele koncertów i każdy ma prawo w nich zagrać. Terminy interesujących nas występów ustalamy z nauczycielem a później się do nich solidnie przygotowujemy. Ja biorę udział w 3 koncertach w roku z uwagi na obowiązki wynikające z uczęszczania do najlepszego liceum w Płocku.

Jakiej muzyki słuchasz na co dzień?
Na co dzień słucham różnej muzyki, nie tylko klasycznej. To zależy od mojego nastroju.

Muzyka zajmuje w Twoim życiu bardzo ważne miejsce. Jest nie tylko przyjemnością, ale także pomysłem na życie. Czy oprócz muzyki masz równie ważne zainteresowania, czy np. ukierunkowałaś się pod kątem sztuki?
Jestem otwartą osobą i uważam, że im więcej zainteresowań posiadam, tym moje życie jest barwniejsze i ciekawsze. Chętnie poznaję nowe dziedziny wiedzy, sztuki i kultury. Chociaż muzyka gra ważną rolę w moim życiu, to interesuję się także historią i literaturą. To właśnie dlatego wybrałam profil humanistyczny (polski-historia-angielski).

Jakie cele postawiłaś sobie wkraczając do nowej szkoły, otaczając się nowymi ludźmi?
Mam nadzieję, że w ciągu tych trzech lat ostatecznie zdecyduję się co do swojej dalszej nauki. Myślę o studiach muzycznych, ale też o edukacji na jakimś kierunku humanistycznym. W liceum muszę podjąć ostateczną decyzję i to jest moim głównym celem , by trafnie dokonać wyboru i nie popełnić błędu w planowaniu swojej przyszłości. Od tej decyzji wiele zależy.

Jakie masz marzenia?
Moim największym marzeniem jest bycie człowiekiem szczęśliwym , optymistycznie nastawionym do życia. Chciałabym, aby nigdy nie zabrakło mi uśmiechu i zwątpienia w to co robię. Potrzeba mi też wytrwałości w dalszej nauce.

Życzymy Ci tego w imieniu wszystkich uczniów Małachowianki!
Dziękuję.

Rozmawiały

Sandra Kanigowska
Agnieszka Dumowska

[Powrót do spisu treści]

[powrót do głównej]