Logo

 Wizytówka:

Liceum Ogólnokształcące
im. Marsz. St. Małachowskiego
w Płocku

ul. Małachowskiego 1
09-400 Płock

Dyrektor Liceum
mgr Katarzyna Góralska

tel. 24 366-66-00
tel. 24 366-36-00
fax 24 366-36-01
Forum Banner


      


Sponsorzy

Rekrutacja
, czyli wszystko co powinieneś wiedzieć jeśli chcesz się tutaj znaleźć!

O szkole
- Małachowianka to najstarsza szkoła w Polsce. Istnieje nieprzerwanie od 1180 roku.

Chór "Minstrel"
powstał w Małachowiance w 1992 roku. Jest to chór mieszany.

Siatkówka, koszykówka, lekkoatletyka,
czyli po prostu sport w Małachowiance.

Małachowiacy w internecie
, czyli linki do stron uczniów i absolwentów.Wstępniak

Gdyby większość ludzi decydowała o tym,  jaki czas ma mieć kształt zapewne upływające sekundy zamknęlibyśmy w okrąg. Mówimy, że minął od czegoś okrągły rok lub miesiąc- tak jak od naszego poprzedniego numeru. W mojej opinii był to miesiąc o bardziej nieregularnej formie, niewyrównany, niemniej jest już za nami. Jedno jest pewne- czas upływa i jak dotąd żadne tęgie głowy, pomimo wielu prób, nie zdołały go zatrzymać.

Nawiązanie do czasu nie jest przypadkowe. W naszym czasopiśmie pojawił się tytuł, a jego związek z czasem jest oczywisty. Gdyby za najwyższą formę powoływania rzeczy do istnienia przyjęto nadawanie im nazw, to etap naszego formalnego egzystowania właśnie się rozpoczął. Nie ukrywam, że z wybraniem tytułu były problemy. Po pierwsze, nie spodziewaliśmy się takiej nieśmiałości ze strony Małachowiaków. Co stało się z ludźmi w najlepszej płockiej szkole? Czyżby zabrakło Wam kreatywności i odwagi, aby podzielić się z nami swoimi propozycjami? Większa otwartość niewątpliwie ułatwiłaby nam pracę. Tytuł stał się jednak wynikiem burzy mózgów przeprowadzonej w redakcji.  Największą inspiracją były rynkowe giganty w branży prasowej, postanowiliśmy więc pracować pod szyldem najlepszych.

Działamy również pod presją wspomnianego już wcześniej nie dającego się zatrzymać czasu. Brak litości ze strony  tej siły sprawia, że każdy kolejny numer jest jednocześnie zbliżającym się końcem naszej owocnej współpracy. Zaczyna się czas maturzystów, ostatni dzwonek żeby wziąć się do roboty, na dobry początek- próbne matury. Zapewne ich niechwalebne wyniki popchną do nauki najbardziej opornych, mamy nadzieję, że z drugiej strony wyniki lepsze niż spodziewane nie osadzą nikogo na laurach. Już niedługo na miejsce odchodzącej najstarszej części redakcji będą musieli znaleźć się następcy. Zachęcamy zatem do podążania za przykładem Kuby, którego komiksy publikujemy w tym wydaniu. Prezentacja swojej twórczości na naszych łamach jest bardzo dobrą formą promocji, o czym przekonał się nasz rysownik.

Niezmiennie pozostajemy otwarci na waszą krytykę i opinię,  zachęcamy do współpracy. Tymczasem życzymy miłej lektury i powodzenia na ciężkiej ścieżce edukacyjnej!

Szatan

[Powrót do spisu treści]

[powrót do głównej]